» зразки документів, Корисна інформація © Мар'ян Коцан » 25 вересня 2010 року

ЗРАЗОК позовної заяви про відшкодування збитків, заподіяних ДТП

Цей зразок складений на основі позовної заяви по реальній справі про відшкодування збитків. Особливістю справи було те, що частину збитку на момент винесення рішення по справі відшкодувала страхова компанія.

Даний зразок не є шаблоном і потребує коригування у відповідності до обставин справи.

[!! Замінити текст у квадратних дужках !!!]

До [назва суду]

Позивач: [ім'я позивача]
[повна адреса позивача,
індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
в особі: [ім'я представника]
[повна адреса ,
поштовий індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]

Відповідач: [ім'я або назва відповідача]
[повна адреса відповідача, індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
[якщо номери засобів зв’язку
невідомі, доцільно зазначити:
"(номери засобів зв’язку невідомі)"]

Ціна позову: [ціна позову] грн.
Судовий збір: [сума судового збору] грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування збитків,
заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди

[Дата] на автодорозі Київ – Чоп мала місце дорожньо-транспортна пригода (ДТП), в якій було пошкоджено належний мені автомобіль марки [марка автомобіля], номер державної реєстрації [реєстраційний номер].

Даний факт підтверджується постановою [дата, номер, назва суду] (копія додається), відповідно до якої винним у скоєнні ДТП визнано [ім'я водія], водія автомобіля марки [марка автомобіля], номер державної реєстрації [реєстраційний номер].

Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України (ЦК) майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Статтею 1188 ЦК встановлено, що шкода, заподіяна при взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки відшкодовується особою, з вини якої шкода була заподіяна.

Розмір матеріального збитку, заподіяного транспортному засобу визначається на підставі Методики товарознавчої експертизи та оцінки дорожніх транспортних засобів, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 24.11.2003 року за № 142/5/2092 (далі – Методика). Згідно абз. 2 п. 8.2. Методики вартість матеріального збитку визначається як сума вартості відновлювального ремонту з  урахуванням  значення коефіцієнта  фізичного зносу складових автомобіля та величини ВТВ (втрати товарної вартості).

Вартість відновлювального ремонту з  урахуванням  значення коефіцієнта  фізичного зносу складових підтверджено Звітом про оцінку автомобіля [дата і номер] (копія додається) і становить [сума відновлювального ремонту] грн. Величина ВТВ, яку визначено на підставі Звіту про оцінку автомобіля [дата і номер] (копія додається), становить [сума ВТВ] грн.

Отже, разом розмір матеріального збитку, заподіяного моєму автомобілю становить – [сума відновлювального ремонту] + [сума ВТВ] = [сума збитку] грн.

Згідно згаданої вище постанови суду [ім'я водія] є працівником Відповідача. Отже, з урахуванням ч.1 ст.1172 ЦК Відповідач зобов’язаний відшкодувати мені шкоду, заподіяну його працівником.

Оскільки відповідальність Відповідача згідно полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів [номер і дата] (копія додається) застраховано у [назва страхової компанії] (Страховик), я звернувся за відшкодуванням до Страховика.

Поліс укладений на умовах відшкодування шкоди, заподіяної майну третіх осіб в межах до 25500,00 грн. включно (франшиза не передбачена). Ця сума є значно меншою, ніч розмір заподіяного мені матеріального збитку.

Відповідно до ст. 1194 ЦК особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов'язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

Отже, з урахуванням права на отримання мною страхового відшкодування від Страховика в сумі 25500,00 грн., Відповідач обов’язаний відшкодувати мені:

[сума збитку] грн. - 25500,00 грн. = [сума стягнення] грн.

Крім того, відшкодуванню на мою користь підлягають витрати на оплату здійснення автотоварознавчого дослідження, що підтверджуються квитанцією [дата і номер] на суму 200,00 грн. (копія додається).

В зв’язку з наведеним, керуючись, ст.ст. 22, 1166, 1172, 1188, 1194 Цивільного кодексу України та ст.ст. 3, 110 Цивільного процесуального кодексу України,

прошу суд:

 1. Прийняти дану позовну заяву до розгляду.
 2. Стягнути з Відповідача на мою користь [сума стягнення] грн. в якості відшкодування матеріальних збитків.
 3. Стягнути з Відповідача на мою користь [сума стягнення] грн. в якості відшкодування за оплату авто товарознавчого дослідження.
 4. Всі витрати, пов’язані з розглядом справи покласти на Відповідача.

Додатки:

[список додатків]

[дата] _______________                                     [позивач]

16 коментарів

Ключові слова: , , , , , , , ,

16 Коментарів до ЗРАЗОК позовної заяви про відшкодування збитків, заподіяних ДТП

 1. надежда Пише:

  Добрий день.
  Я дуже Вам дякую за надану мені цінну , професійну консультацію.

 2. Олександр Пише:

  Скажіть будь-ласка. Я потрапив в ДТП. Винуватцем визнаний інший учаник. Чи можу я подати позов від свого імені до винуватця ДТП про стягнення матеріальних збитків, якщо під час ДТП я керував авто, але авто зареєстровано на мою бабусю?!Дякую.

  • Мар'ян Коцан Мар'ян Коцан Пише:

   Тільки на підставі того, що Ви керували авто в момент ДТП, Ви не маєте права позиватися до суду. Немає порушення Ваших майнових прав. Порушено право власності Вашої бабці. Ви можете бути від свого імені позивачем в суді тільки за умови, якщо маєте речове право на це майно. Наприклад, якщо бабця передала Вам автомобіль за так званою “генеральною” довіреністю. В іншому випадку Ви можете бути представником по довіреності Вашої бабусі в суді, але позивачем по справі буде вона.

 3. Роксоляна Пише:

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, що робити? Минулого тижня було ДТП не з моєї вини – в мій автомобіль врізалась маршрутка. Водій маршрутки не хотів нікому дзвонити, тому я сама подзвонила в страхову та викликала даі. Тепер по КАСКО мені потрібно виплатити франшизу. Що зробити щоб мені відшкодували франшизу? До кого звертатись? Автомобілю був новенький, тиждень як з салону..
  Буду дуже вдячна за відповідь!

 4. Віктор Пише:

  Добрий день. Скажіть будь-ласка, які документи потрібно додати до позовної заяви з приводу ДТП. ДТП було 2 роки назад, страхова компанія (винуватця) виплатила кошти не в повній сумі, решту ми доплачували самі. Чи можливо зараз стягнути з відповідача кошти, які наше підприємство затратило.
  І ще якщо позивач і відповідач юрид. особи потрібно писати позов на власника авто?
  Дякую.

 5. Оля Пише:

  підкажіть будь ласка, який документ суд буде брати до уваги – висновок спеціаліста експертного товарознавчого дослідження чи висновок судової автотоварознавчої експертизи????? Позивач замовив дослідження , а відповідач експертизу. А ще хочу поститати, якщо у висновках зазначено,що недоцільно проводити ремонт автомобіля, оскільки сума відновлюваного ремонту є значно більшою за ринкову вартість автомобіля, яку суму стягувати- вартість відновлюваного автомобіля чи ринкову вартість ???? Буду вдячна за Вашу відповідь

  • Мар'ян Коцан Мар'ян Коцан Пише:

   Доброго дня.

   Ніякий доказ не має для суду наперед визначеної сили. Суд оцінює їх в сукупності і взаємозв’язку за власним переконанням.

   Але враховуючи порядок призначення і проведення експертиз, існує велика ймовірність, що суд надасть перевагу саме експертизі.

   Річ в тім, що експертиза призначається за ухвалою суду і експерт попереджається про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправильного висновку. А при дослідженні такого немає.

   Якщо вартість ремонту перевищує вартість автомобіля, то збитком є вартість автомобіля до ДТП. Відтак, стягувати можна вартість автомобіля, а не суму ремонту. При цьому суд може зобов’язати після виплати передати залишки відповідачеві.

 6. Оксана Пише:

  Чи немає у Вас зразка позовної заяви до суду з приводу ДТП, коли відповідач (винний у ДТП) не відомий – зник з місця. Для того щоб суд визнав мене потерпілим?

  • Мар'ян Коцан Мар'ян Коцан Пише:

   Такої позовної заяви не існує. Позовна заява повинна містити: ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі. В іншому випадку така позовна заява буде Вам повернута.

 7. ivan Пише:

  Дякую за зразок заяви, дуже чудовий дизайн сайту 😉

  • Мар'ян Коцан Мар'ян Коцан Пише:

   Дякую. Буду намагатись і надалі викладати зразки. Все залежатиме від наявності цікавих справ.

 8. Македонський Пише:

  Дякую.

 9. Илья Пише:

  Дуже дякую за таку цінну інформацію, та за 9 балів, які я отримав у школі=)

 10. Анна Пише:

  Добрий день,
  Дуже дякую. Інформація, яку я знайшла на цьому сайті виявалася корисною для мене.
  Бажаю Вам успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вгору