» зразки документів, Корисна інформація © Мар'ян Коцан » 6 червня 2012 року

ЗРАЗОК позовної заяви про стягнення суми страхового відшкодування (по КАСКО)

Даний документ був використаний в досить цікавій і неординарній справі. Особливість цієї справи полягала в тому, що договір страхування за словами представників страховика складався з двох частин. Хоча у мого клієнта на руках був тільки один аркуш. В листі-відмові у виплаті страхового відшкодування страховик посилався на пункт договору страхування, якого у мого клієнта не було. На мій адвокатський запит страховик відмовився надавати копію договору, підписану моїм клієнтом. Як вияснилось пізніше в суді, іншої частини договору ані у страховика, ані в банку, який продав поліс, не було.

Під час судового розгляду страховик всіляко намагався заперечити позовні вимоги і уникнути виплати доволі значної суми. За відсутності підписаної клієнтом частини договору страховик посилався на правила страхування і намагався переконати суд, що їх (правила) слід застососувати нарівні з договором.

Відтак, довелось надати суду ще Додаткові пояснення до позовної заяви.

Рішенням суду позов задоволено повністю. На даний час справа вже розглянута апеляційним судом, рішення вже набуло законної сили. Ухвала апеляційного суду ТУТ.

До [назва суду]

Позивач: [ім'я позивача]
[повна адреса позивача, індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
Відповідач: [ім'я або назва відповідача]
[повна адреса відповідача, індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]
[якщо номери засобів зв’язку
невідомі, доцільно зазначити:
"(номери засобів зв’язку невідомі)"]

в особі: [назва банку]
[повна адреса, поштовий індекс]
тел.: [номер телефону]
факс.: [номер факсу]

Ціна позову: [ціна позову] грн.
Судовий збір: [сума судового збору] грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення суми страхового відшкодування

[Дата] між мною і Відповідачем в особі [назва банку]було укладено договір добровільного страхування ризиків, пов’язаних з експлуатацією наземного транспорту [номер] (далі – Договір). При укладенні Договору представник діяв на підставі довіреності [номер] (копія додається). Предметом страхування за Договором є автомобіль марки [марка], державний реєстраційний номер [номер]. Автомобіль був застрахований, серед іншого, на випадок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП).

[Дата] на автодорозі Київ–Чоп мала місце ДТП, в якій належний мені автомобіль  було пошкоджено. Даний факт підтверджується постановою [назва суду] від [дата] (копія додається).

[Дата] до Львівського регіонального управляння Відповідача ([адреса]) мною було подано письмову заяву про настання страхового випадку (копія додається). [Дата] пошкоджений автомобіль було надано для огляду представникам Відповідача, та призначеному Відповідачем експерту-автотоварознавцю. За результатами огляду було складено Акт огляду та Висновок автотоварознавчого дослідження [номер] (копії додаються).

Пізніше, [дата], було додано і заяву на виплату страхового відшкодування.

Останнім документом, щоб був наданий Відповідачеві по даній справі була копія постанови суду по справі про адміністративне правопорушення від [дата].

Доказом того, що мною були надані всі необхідні документи слугує лист Відповідача від [дата] (копія додається), в якому останній підтверджує наявність всіх потрібних документів.

Згаданим листом Відповідач повідомив мене про відмову у виплаті страхового відшкодування. При цьому зіслався на п. 4.1.2. Договору. Проте, наявний у мене примірник Договору, що був вручений мені при страхуванні не містить такого пункту.

З метою отримання правової допомоги я звернувся до адвоката. На його запит (копія додається) про з'ясування всіх обставин справи та отримання копій документів Відповідач надав відповідь (копія листа [дата] додається) про те, що Договір містить дві частини, які мною були підписані. При цьому, на запит адвоката Відповідач відмовився надати копію підписаного мною Договору, посилаючись на те, що він є у мене. Однак, як було зазначено вище, у мене відсутній примірник договору, який містить пункт 4.1.2.

Таким чином, правомірність відмови у виплаті страхового відшкодування на даний момент залишається не доведеною Відповідачем, оскільки ані до самого листа про відмову від [дата], ані на запит адвоката Відповідачем не представлено жодних доказів.

Це слугувало підставою для звернення до суду за захистом свого права як споживача страхових послуг.

При цьому враховувалось наступне:

1. щодо порядку виконання умов Договору.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України (далі – ЦК) зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається (ст. 525 ЦК).

Підстави та порядок відмови страхувальнику у виплаті страхового відшкодування передбачені статтею 991 ЦК та статтею 26 Закону України "Про страхування". При цьому, жодна з названих норм не містить підстав для відмови, зазначених в листі Відповідача від [дата].

2. щодо розміру страхового відшкодування.

Відповідно до п. 7.1. Договір укладено на наступних умовах:

 1. Страхова сума (ліміт відповідальності страховика) – [сума] грн.
 2. Франшиза по ризику ДТП – 1% Х [сума] грн. = [сума] грн.
 3. Фізичний знос при відшкодуванні – не враховується.

Розмір матеріального збитку підтверджується Висновком експертного автотоварознавчого дослідження від [дата] і становить [сума] грн.

Звідси розмір належного до виплати страхового відшкодування становить:

[Сума] грн. (розмір збитку) – [сума] грн. (франшиза) = [сума] грн.

В зв’язку з наведеним, керуючись ст.ст. 3, 110 Цивільного процесуального кодексу України,

 прошу суд:

 1. Прийняти дану позовну заяву до розгляду.
 2. Стягнути з Відповідача на мою користь 119 104,38 грн. в якості страхового відшкодування.
 3. Всі витрати, пов’язані з розглядом справи покласти на Відповідача.

Додатки:

2 коментарі

Ключові слова: , , , , , , ,

2 Коментарів до ЗРАЗОК позовної заяви про стягнення суми страхового відшкодування (по КАСКО)

 1. Френк Пише:

  Доброго дня Мар’ян Васильович
  Запитання:
  ДТП відбулося 10 жовтня (сума пошкоджень приблизно 8 тисяч грн.).
  Винуватець ДТП написав розписку. Через день він подзвонив і нами було складено європротокол та все оформлено в страховій.
  1. Чи дійсний європротокол.
  2. Чи дійсна розписка.

  • Мар'ян Коцан Мар'ян Коцан Пише:

   1. Закон вимагає, щоб спільне повідомлення учасників ДТП було складено до моменту залишення місця пригоди. Отже, на мою думку, воно складено з порушенням.
   2. Розписка дійсна, за умови, що в ній зазначено всі необхідні дані. Зокрема, з неї має вбачатись, що учасник визнає, що ДТП відбулась внаслідок порушення ним Правил дорожнього руху. Бажано, щоб було зафіксовано пошкодження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вгору